En Yaratıcı Çin Halk Cumhuriyeti Montesini Arıyoruz!

Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olarak tanımlanan ve tam 1.4 milyara ulaşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti hakkında hem bilgilendirici hem de yaratıcı monteler arıyoruz!

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte düzenlediğimiz bu Açık Brief’e katılmak isterseniz, detaylar aşağıda!

AÇIK BRIEF:

70 yıllık bir geçmişe sahip olan Çin Halk Cumhuriyeti, son yıllarda yaptığı atılımlar ve uyguladığı politik stratejilerle dünyanın en önemli iki ekonomik gücünden biri haline geldi.

Gelişmiş sanayisi ve nitelikli iş gücü ile üretiminin önemli bir bölümünü ihraç eden ülke, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın en popüler üç turistik destinasyonundan da biri.

Günümüz medeniyetinin temel taşlarını oluşturan kâğıt, barut, pusula ve matbaacılık gibi pek çok buluşun kökeni de Antik Çin medeniyetine dayanıyor.

Açık Brief’imizde de dünyanın bu yükselen ekonomik ve kültürel gücüyle ilgili Çin'in tarihini, kültürünü ve teknolojilerini anlatan yaratıcı monteler yapmanızı istiyoruz.

Çin ile ilgili daha geniş bilgiyi resmi Instagram sayfamızda bulabilirsiniz: https://www.instagram.com/chinaconsul.ist/

JPG, GIF ya da Video formatında montenizi hazırlayarak "Çin Hakkında Her Şey" başlığıyla Açık Briefimize katılabilirsiniz.

Çalışmalarınızda genel ahlak kurallarına, telif haklarına ve Çin ile Türkiye arasındaki dostluğuna da dikkat ederseniz çok seviniriz.

Çalışmalarınızı heyecanla bekliyoruz!

ÖDÜLLER:

1. Açık Brief sonunda monteleri beğenilen kişi veya kişiler (kazanan kişi sayısı daha sonra belli olacaktır) tüm masrafları karşılanacak şekilde Başkonsolosluğun davetlisi olarak Çin’e gidecektir.

2. Açık Brief’in sonlanması ile Çin Başkonsolosluğu yetkilileri konumuzu en iyi yansıtan içerikleri konsolosluğunun resepsiyonlarda vb. sergilerde kullanılacaktır, ilgili katılımcı da resepsiyona davet edilecektir.

NASIL KATILACAKSINIZ:

1) Instagram'da Çin Başkonsolosluğunun resmi hesabını takip edin: https://www.instagram.com/chinaconsul.ist/

2) Hazırlayacağınız çalışmayı, monte ekleme sayfamıza gidip "Çin Hakkında Her Şey" başlığına ekleyin.

3) Çalışmanız onaylanarak yayınlandıktan sonra içeriğinizi Instagram hesabınıza "#ÇinHakkındaHerŞey" hashtagiyle yükleyin ve Bobiler’in Instagram hesabını mentionlayarak paylaşın.

Kazananı seçecek jüri içeriklerin aldıkları paylaşım sayılarını da dikkate alacaktır. Bir kişi dilediğince monteyle katılabilir.

Eklediğiniz monteler Bobiler.org'un ve Çin Başkonsolosluğu'nun sosyal medya hesaplarında - Açık Brief'in duyurusu veya çalışmanızın tanıtımı için- yayınlanabilir.

Tüm eserler proje sonrasında da Çin Başkonsolosluğu' nun dijital kanallarında ve tüm Başkonsolosluk tanıtım materyallerinde kullanılabilir.

Son katılım tarihi 08 Eylül 2019!

DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR:

Çalışmalarınızda aşağıdakilere dikkat etmenizi rica ediyoruz:

- Telif hakları başka kurum ya da kişilere ait içerikleri kullanmamalı. Bu içerikleri kabul edemiyoruz :(
- Çalışmalarınızda marka ya da ülkelere yönelik herhangi bir söylem ya da gönderme bulunmamalı.

Bir de bazı genel kurallarımız var:

  • Politik, siyasi ve dini öğeler içeren içerikleri kabul edemiyoruz
  • Küfür veya aşağılayıcı ibareler barındıran, kişilere negatif ithamlarda bulunan monteler de Açık Brief'e dâhil olamayacak.
  • Cinsel içerik bulunduran, alkol, sigara, kumar veya silah referansları içeren çalışmaları kabul edemiyoruz.
  • T.C. kanunlarına aykırı, genel ahlak kurallarına aykırı ya da kişi ya da kurum haklarına aykırı içerikleri de kabul edemeyeceğiz.
  • Telif hakları başka kurum ya da kişilere ait içerikleri kullanan monteler yayınlanmayacaktır.

:) Her konuda anlaştıysak:

Katılın! Montelere bakın
kişisinin montesinde yanlış olanı bulunuz


vazgeçtim
kişisinin sektör yazısında yanlış olanı bulunuz

vazgeçtim